top of page
לוגו שלי למירב2.jpg
חיפוש

אשת החודש - סיון מזרחי אזבדו


קבלו את אשת החודש שלי!

סיוון מזרחי אזבדו, בת 27, נשואה ואמא לבן, רכזת פרוייקטים, יפהפייה מהאגדות שיכולה להגדיר מחדש את אידיאל היופי.האם זה ייתכן שבגלל משקל עודף תקופת הנעורים של נערה יהפכו לסיוט?

ואיך בדיוק אמורה הנערה הזו לגדול ולהפוך לאישה שמחה המחוברת לנשיות שלה?

חשיבה חיובית, עבודה עצמית והשראה גדולה, הם אלו שהפכו את סיוון לאישה המדהימה שהיא היום.


סיוון נולדה יפהפייה, היא ידעה זאת היטב מהסביבה שהזכירה לה כמה היא יפה כל יום, גם כשהסתכלה בראי. כבר בילדותה דאגו לתעד את יופייה ולצלם אותה בכל הזדמנות, דבר שהעלה לה את הביטחון והאהבה העצמית.

היא לא תארה לעצמה שכשתגיע לגיל ההתבגרות יגיע אתו משבר חייה זה שיפגע בה כל כך ויוריד לה את הביטחון והדימוי העצמי ויעלים לה את שמחת החיים.

כשסיוון הגיעה לגיל 14 הייתה הנערה הכי מפותחת בכיתה ובמשקל עודף, מה שגרם לילדים ללעוג ולהציק לה בבדיחות מעליבות. יום אחד סיוון לא תשכח לעולם. זה היה בבית הספר כשבמהלך שיעור שלם היו כמה ילדים שלא הפסיקו ללעוג לה ולהשפיל אותה בגלל המראה שלה.

המורה בחרה להתעלם ממה שאירע בכיתה, וחבריה של סיוון לא יצאו להגנתה.

סיוון הרגישה פגועה ואבודה, יצאה בבכי מהכיתה וחזרה הביתה בתחושה קשה שלא ידעה איך תצא ממנה. זו הייתה הפעם הראשונה שנשברה, לא הרגישה אהובה ורצויה, מה שהיה לה כל כך חשוב להרגיש.

מאותו היום סיוון החלה ללבוש בגדים רחבים, לא השתתפה יותר בשיעורי ספורט כדי שלא יצחקו עליה. היא הפכה לנערה סגורה, לא יצאה עם חברים ואפילו לא השתתפה בשיעורים. את דעותיה שמרה לעצמה גם מפני משפחתה.

אפילו הסבתא שכל כך אהבה וקיבלה ממנה השראה לנשיות וטיפוח, אמרה לה "קדימה סיוון, תרזי ואשלח אותך לתחרות מלכת היופי". המשפט הזה הבהיר לה שהיא אף פעם לא תהיה מספיק טובה.

בגיל 16 עשתה את המהלך המבורך ועברה לבית ספר אחר, ובנוסף קיבלה על עצמה משימה כדי לא לחיות יותר חיי סבל, לעמוד כל ערב מול הראי ולומר לעצמה "אני יפה, אני מושלמת, ומי שיאהב אותי יקבל אותי כמו שאני" .

למרבה השמחה זה עבד. היא הצליחה לרכוש חברות טובות והתחילה לקבל ולאהוב את עצמה כפי שהיא.

לסיוון היה חשוב להשתתף בפרוייקט קודם בשביל עצמה ואח"כ כדי לתת לנערות ונשים השראה, שאישה לא צריכה לשנות את הגוף שלה כדי לאהוב אותו, היא צריכה לשנות את הדרך שבה היא מתייחסת אליו ולקבל אותו באהבה.

במפגש הראשון והמרתק שלי עם סיוון היא בחרה בשני קלפים, האחד: "תמיד אישה" זה שמחבר אותה לתפישה האישית שלה האומרת שזה לא משנה איך את נראית, מה גילך ומה משקלך, את צריכה לזכור שאת תמיד אישה ויכולה לחגוג זאת בכל מצב.

הקלף השני: "דרך חדשה" זה שסימל עבורה את הבחירה האמיצה לשנות מסלול כשלא טוב לך במקום שאת נמצאת. בשני הקלפים דמויות של נשים מאוד מרשימות ונשיות, וזה מה שאני צריכה להביא בצילום של סיוון. ידעתי שאני צריכה לשים את הפוקוס על החיבור לגוף היפה והנשי בלבוש מינימליסטי ולאפשר לסיוון לחגוג את הניצחון שלה, כי בעיניי היא מלכת היופי.

ליום הצילומים סיוון הגיעה יפה ונרגשת, אחרי חיבוק חם היא הסתכלה לי בעיניים ואמרה "היום את מגשימה לי חלום, כל כך הרבה שנים אני מחכה לרגע הזה, שבו שוב אצטלם בהנאה". ואני כמו פיית החלומות התרגשתי לא פחות ממנה..

את הסטודיו עיצבתי לכבודה בגווני וורוד פודרה, שיחמיאו לעורה הבהיר, תליתי וילון תחרה שיעצים את החושניות, הכנתי אקססוריז של בדים רכים שיזרמו כנהר על גופה הרך ומחרוזות של פנינים. ואז לצלילי מוזיקה חושנית סיוון נכנסה לסטודיו, ושם לאט לאט תיעדתי בהנאה את עוצמת הרכות שיש רק לה.


נשים אהובות, אם יש לכן חלום צאו והגשימו אותו, לא צריך לחכות כל כך הרבה שנים..


קרן נוטלס - מלווה נשים לשינוי חיובי באמצעות צילום.

מנחה סדנאות לעוצמה נשית.
פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


Image by Joanna Kosinska
Image by Joanna Kosinska

הסדנה 
נשיות פורצת דרך העדשה 

לראות את עצמך באור חדש

Image by Joanna Kosinska

קרן נוטלס צלמת נשים

יד חרוצים 18, קניון ישראל תלפיות, ירושלים 

kdesign36@gmail.com | 052-8618737

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page