top of page
לוגו שלי למירב2.jpg
חיפוש

אשת החודש - אתי בנט

אתי בנט, בשנות החמישים לחייה, גרושה + עשרה ילדים + עשרה נכדים. מעצבת פנים, ירושלמית.

יש נשים שלימדו אותי מהי חוכמה, יש שלימדו אותי מהו סטייל, ויש נשים שלימדו אותי מהי אהבה,

אבל יש אישה אחת ומיוחדת, שלימדה אותי מה כוחה של אמונה.. אתי בנט שמה.

חזרנו שלושים שנה אחורה, לשכונת מאה שערים בירושלים, לרגע שבו החליטה לחזור בתשובה, להתחתן ולחיות חיים חרדיים. בעלי לא הסכים שאני שאלמד ואתפתח, כל הזמן הייתי בבית, ניקית וטיפלתי בילדיינו. נהנתי להביא ילדים לעולם, תמיד הייתי אישה מטופחת ואסטטית.

לאורך כל עשרים שנות נישואינו סבלתי מבעלי, הוא התעלל בי נפשית ובחמש השנים האחרונות גם התעללות פיזית. פניתי לבית הדין הרבני לעזרה אך ללא הצלחה. (לא לפרסום, הוא ניסה להרוג אותה, שם לה סמים במשקה גם במהלך ההריון והיא לא ידעה, חשבה שזה תופעת לוואי של ההריון. הרב שלו אמר לו שהוא צריך לעזוב אותה, זה רב שנתפס, סיפור ידוע).

הייתי נכנסת לחדר לבד, נועלת את הדלת, שמה מוזיקה בשקט כי אסור שישמעו ומתחילה לרקוד ולעשות ספורט.

למרות הכל אהבתי את בעלי ולא רציתי להתגרש.

המשבר שטילטל את חיי היה כשהייתי בהריון על בני העשירי, בחודש השישי להריון, בעלי קם ביום אחד, ארז את חפציו, לקח את חפציי האישיים, ת.ז כסף אשראי שלי, ונעלם.

הרגשתי שהשמיים נפלו עלי, הייתי שבורה, ותשושה, דאגתי לילדים, הרגשתי שאני לא מסוגלת לטפל בהם. אם היום הייתי פוגשת אישה שעוברת את מה שאני עברתי הייתי אומרת לה שהיא בורה, ושאסור לה להיות במקום הזה.

(לא בטוחה שמותר להוסיף: "אם הייתי מכירה את אסתר ווינשטיין ז"ל הייתי מצילה אותה").

בכוחות נפש עצומים, הסתכלתי לשמיים וזעקתי לאלוקים, "תעשה לי נס, תציל אותי ותן לי מתנת חיים"

הרמתי את עצמי בכוחות עצומים, הסתכלתי במראה ואמרתי לעצמי, את אישה יפה, את מדהימה, אל תדאגי, יהיה טוב.

נשארתי בלי כסף לשכר דירה, בעל הבית התעצבן שלא שילמתי ניתק לי את החשמל והמיים וזרק לי דברים החוצה, ואני בהריון, דואגת לילדי שלא ירגישו עצב. ירדתי למכולת מתחת לבניין ומתחתי כבל חשמל לבית, הדלקתי מוזיקה והתחלנו לרקוד ולשמוח.

היום, 17 שנה אחרי הסיוט, אני מרגישה נפלא!

ניצחתי את הרוע והעצב, יש לי עשרה ילדים טובים מוצלחים ואהובים, אנחנו משפחה מלוכדת ואוהבת.

יש בי אהבה גדולה לחיים, למדתי דברים שאני אוהבת, רפואה אלטרנטיבית, עיצוב פנים, ריקוד. אני הולכת הרבה לים, כי פעם היה אסור.

היום אני אישה מסורתית, חיה באמונה שלימה באלוקים, ומודה לו על הנס הגדול שעשה לי ולילדיי. אני גאה בעצמי על הניצחון שלי!ליום הצילום אתי הגיעה בחולצת סאטן אדומה שאמרה: אני מוכנה להראות.

היה חשוב לה להראות חושנית וסקסית ולהרגיש אטרקטיבית. כשנכנסנו לסטודיו מיד הביעה את דאגת מזה שהיא לא פוטוגנית, ואני אמרתי לה שהיא מהממת ואני אדאג לזה שתצא פוטוגנית. היא חייכה ונרגעה. את הסטיילינג התאמתי לבקשתה להראות חושנית וסקסית, עם מכנסי גינס קרועים המשדרים רוח צעירה וחופשיה כמו שהיא מרגישה, ובחולצה סקסית בהדפס מנומר היא הרגישה נפלא. ואז לצלילי מוסיקה משחררת היא התחילה לנוע, ואני איתה, רוקדות, צוחקות, ואז ברגע של שחרור היא מתמסרת למצלמה, אלי ובעיקר לעצמה. ושם אני מגלה אותה בשיא יופייה ומתעדת אותו כדי להראות לה כמה היא חושנית ויפה.

בחירת הקלפים: ראשון המשקף את התקופה שהיית בה, בחרה את הקלף "מבעד לעדשה", התחברה אליו מפני שהרגישה בזמן המערבולת בחייה, שהייתה צריכה להתמקד בדבר אחד כדי למצוא מוצא מהמצב, התמקדתי בעצמי, ויצאתי למלחמה.. היום היא תתמקד בעצמה דרך העדשה שלי, דרך הזווית המחמיאה להפוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


Image by Joanna Kosinska
Image by Joanna Kosinska

הסדנה 
נשיות פורצת דרך העדשה 

לראות את עצמך באור חדש

Image by Joanna Kosinska

קרן נוטלס צלמת נשים

יד חרוצים 18, קניון ישראל תלפיות, ירושלים 

kdesign36@gmail.com | 052-8618737

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page